Forum www.pokemondex.fora.pl Strona Główna

 Pokemon TV

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu: Pokemon TV

Indigo League

OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 83
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 81
Ocenzurowane odcinki: 'Legend of Dratini', 'Electric Solider Porygon'
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash dostaje swojego pierwszego Pokémon'a.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash i jego przyjaciele wyruszają na Wyspy Pomarańczowe.
Emisja w Polsce: Polsat, Fox Kids, TV4, Jetix


KRÓTKI OPIS SERII:

Pierwsze odcinki tego niespotykanego dotychczas anime wyemitowano w 1997 roku w Japonii. Kieszonkowe Stworki od razu zyskały tam olbrzymią popularność, którą w pewnym sensie zapoczątkowała seria gier pod tym samym tytułem. Fabuła serialu jest więc z nimi ściśle powiązana, co może nawet podkreślić początek pierwszego epizodu, żywcem z nich zaczerpnięty. Pomimo niewielkich kłopotów, jakie na przykład pojawiły się po emisji 37 odcinka, już po roku seria trafiła do Ameryki, gdzie również zdobyła serca milionów fanów. Z tąd już krótka droga do Europy (nawet Rosji!).

Historia tego anime wydaje się być nadzwyczaj banalna, ot dziesięcioletni chłopiec o imieniu Ash wyrusza w Podróż Pokémon, w której musi zgromadzić jak najwięcej Stworków, by móc walczyć z innymi "trenerami". Jak to jednak bywa z głównymi bohaterami, jest on niezwykle roztrzepany i bardzo lubi spać, w związku z czym spóźnia się na umówione spotkanie, na którym miał otrzymać swojego pierwszego Poka. Na szczęście Profesorowi Oak'owi, światowej sławy ekspertowi została jeszcze pewna Elektryczna Mysz - Pikachu. Chłopiec nie czekając na żadne wyjaśnienia, postanawia, że to właśnie ona zostanie jego pierwszym Pokémon'em. Nie wie jeszcze, jak trudny charakterek i niewyobrażalna siła drzemią w pozornie słodkim i nieszkodliwym Żółtym Gryzoniu. Po drodze Ash poznaje wielu przyjaciół, w tym Misty i Brock'a, którzy przyłączają się do niego i towarzyszą mu w podróży po krainie Kanto. W ślad za nimi podąża także złowrogi Zespół R, tajemnicza organizacja, planująca zdobyć władzę nad światem. Główny bohater stacza szereg pojedynków, w tym osiem z Liderami Stadionów. Za ich pokonanie można bowiem otrzymać Odznaki, a te z kolei otwierają drogę do Ligi Pokémon!

Ogólnie pierwszy sezon "Pokémon'a" jest niezły. Fabuła nie jest monotonna (wyłączając Jessie i James'a), muzyka potrafi momentami nieźle wkręcić. Także kreska (sposób rysowania) stoją na dobrym, jak na tamte czasy, poziomie. Każdy fan powinien zacząć przygodę z Pocket Monsters właśnie od tej serii.
[/list]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Orange Islands
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 35
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 35
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i paczka wyruszają na Wyspę Valencia do Profesor Ivy.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wraca do Pallet Town, gdzie walczy z Gary'm.
Emisja w Polsce: Polsat, Fox Kids, TV4, Jetix


KRÓTKI OPIS SERII:

Druga już seria pokémon'owego serialu, która zawitała do USA ósmego stycznia 2000 roku. Opowiada ona o dalszych losach Ash'a i jego paczki, która uległa lekkiej modyfikacji (o tym za moment), a także o ich podróży po Pomarańczowym Archipelagu.

Po otrzymaniu od swojego mentora, Profesora Oak'a zadania, główny bohater udaje się do zupełnie nowej krainy. Jak się okazuje na miejscu, musi on dostarczyć do Alabastii tajemniczego GS Ball'a. Miejscowy naukowiec - Profesor Ivy tak oczarowuje Brock'a, że ten postanawia zostać z nią i towarzyszyć jej jako asystent. Tymczasem Ketchum dowiaduje się o miejscowych zawodach, w których postanawia wziąć udział. Tym razem jednak musi on skompletować jedynie cztery odznaki, a następnie stanąć naprzeciw lokalnego Mistrza. Młody trener niezrażony trudnościami, jakie mogą się przed nim pojawić na drodze, rozpoczyna wędrówkę. Miast Lidera z Pewter City, pojawia się młody obserwator - Tracey, którego marzeniem jest studiowanie pod okiem słynnego Oak'a. Nie może oczywiście zabraknąć Jessie, James'a i Meowth, którzy krok w krok śledzą naszych przyjaciół, starając się im daremnie przeszkodzić.

Chociaż cała seria nie wydaje się być zbyt ambitna, to jednak wnosi całkiem sporo do fabuły: dzieciaki łapią nowe Pokémon'y, staczają szereg pojedynków. No i nie można zapomnieć o Liderach oraz ich przywódcy. Pojawiają się także starzy znajomi - Butch i Cassidy. Ogólnie kreska stoi na dobrym poziomie, a całej akcji towarzyszą znane nam już dobrze melodie. Warto przyjrzeć się tej serii, chociaż stanowi ona swoisty "zapychacz" (ang. filler), który miał nas przygotować do nowej edycji Poków. Tym razem obeszło się bez jakichkolwiek awantur oraz problemów, związanych z efektami ubocznymi niewłaściwej animacji lub niewłaściwej treści


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Johto Journeys
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash przegrywa pojedynek z Liderką stadionu w Goldenrod.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wygrywa Storm Badge z Chuck'iem.
Emisja w Polsce: Polsat, TV4


KRÓTKI OPIS SERII:

Przygoda w Johto trwa nadal, a od 18 sierpnia 2001 roku zmienił się jedynie opening. Widzowie wciąż mogą śledzić poczynania swoich ulubionych bohaterów, tym razem rozpoczynając od wizyty w Goldenrod City i pojedynku z tamtejsza Liderką. Ogólnie cała seria wydaje się tracić monotoniczność, a niektóre odcinki są znacznie ciekawsze od poprzedniego sezonu.

Tym razem nie można mówić o żadnej rewelacji, jeśli chodzi o innowacje. Ash ciągle stara się zdobyć osiem Odznak, aby wystartować w Lidze Johto, Misty marzy o zostaniu najlepszą trenerką Wodnych Pokémon'ów, a Brock wciąż ugania się za dziewczynami. Nie pomnę już o Jessie i James'ie, którzy nadal uparcie, aczkolwiek bezskutecznie, starają się dorwać Pikachu. Oczywiście, w tle przetaczają się znane nam już postacie, takie jak młoda trenerka Casey i zapalony fotograf, znany jeszcze z pierwszego sezonu - Todd. Jeśli chodzi o Pokémon'y, to poza kilkoma ewolucjami, w całej serii bohaterowie nie złapali nic nowego! Jest to jeden z dosyć znaczących minusów, który jednak da się przeboleć. Za plus warto podać pojawianie się legendarnych Stworków. W samej serii mamy do czynienia z Articuno i Raikou, a to dopiero lekki smaczek tego, co twórcy zaserwują widzom w kolejnym sezonie. Tym razem możemy obejrzeć aż trzy z ośmiu walk eliminacyjnych z Liderami.

Jak już wspomniałem, fabuła lekko nabiera szybkości, jednak to ciągle nie jest "to". Kreska wydaje się znacznie poprawić, postacie rysowane są w dosyć charakterystyczny sposób. W repertuarze dźwięków pojawiają się nawet motywy z filmów kinowych, jednak są one tak rzadkie, że doświadczamy ich raptem kilka razy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Master QuestOGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 65
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 64
Ocenzurowane odcinki: 'The Ice Cave'
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i jego przyjaciele trafiają na Wyspy Wiru.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wyrusza do Hoenn.
Emisja w Polsce: Polsat, TV4


KRÓTKI OPIS SERII:

Sezon "Master Quest" jest ostatnią, zamykającą już sagę w Johto, serią odcinków. Po raz pierwszy wyemitowano go 14 września 2002 roku. Co ciekawe, prócz historii rozgrywającej się na kontynencie, nasi bohaterowie startują w zawodach organizowanych na Wyspach Wirów. Jest to jeden z najbardziej "udanych" sezonów Pokémon.


Jeśli chodzi o fabułę, to jest ona po prostu świetna. Każdy odcinek, przynajmniej w minimalnym stopniu, wnosi coś do ogólnego zarysu postaci. Bohaterowie nie łapią co prawda jakiś niebotycznych ilości Kieszonkowych Potworów, ale udaje im się wyewoluować kilka silnych podopiecznych, jak np. Politoed Misty. W trakcie podróży Ash i pozostali spotykają Casey, Sakurę, Richie'go oraz Gary'ego. Poznają także szerego nowych trenerów, jak choćby Harrison, właściciel Blaziken'a. Dowiadują się również o masie interesujących legend, jakie krążą po Johto, nie mówiąc już o bezpośrednich zetknięciach z Mistycznymi Pokémon'ami. Czego zabrakło? Wydaje mi się że niczego, a mając na względzie np. Johto Journeys, śmiem twierdzić, że akcji jest aż za dużo. W wypadku Master Quest'a grzechem jest przegapić jakikolwiek odcinek! Jeśli chodzi o zawody, to Ketchum staje do walki z pozostałymi Liderami, a następnie startuje w turnieju. Z kim przyjdzie mu się pojedynkować? O tym dowiecie się czytając poszczególne opisy odcinków.


Cóż tu dużo mówić, piąta seria Pokémon'ów jest naprawdę świetna. Motywy muzyczne z filmów kinowych, prócz starych, lekko już znudzonych brzmień, wnoszą nieco świeżości, niezwykle potrzebnej widzowi. Jest to dosyć przyjemny zabieg, po jaki sięgneli twórcy. Jeśli chodzi o kreskę, to jest ona nadal żywa i niezwykle wyrazista. Same kolory i obraz stoją miejscami na bardzo wysokim poziomie i tak np. odcinki z Lugią, po połączeniu w jedną całość, spokojnie mogły by odgrywać rolę filmu lub specjalnego epizodu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Pokemon Advanced
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 40
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 40
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash poznaje May.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash wygrywa Dynamo Badge, pokonując Wattson'a.
Emisja w Polsce: TV4


KRÓTKI OPIS SERII:

Po tym, jak Misty i Brock wracają do rodzinnych miast, Ash decyduje się na rozpoczęcie nowej przygody w regionie o nazwie Hoenn. Co jednak ciekawe, chłopiec zabiera tam ze sobą jedynie Pikachu, co w rezultacie prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, wywołanych przez Zespół R. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, a Ketchum w krótkim czasie poznaje nową znajomą - May.

Amerykanie zostają uraczeni tym nowym sezonem już pierwszego listopada 2003 roku. Historia młodego i ambitnego trenera z Pallet Town zaczyna się na nowo. Po lekkim przegrupowaniu w drużynie, rozpoczyna on wędrówkę po dosyć olbrzymim kontynencie. Otwiera się tym samym zupełnie nowa saga, nosząca przydomek Advanced. Oczywiście, główny motyw, który popycha Ash'a do kolejnych przygód, to szansa na zdobycie wymarzonego tytuły Mistrza. Zasady nie zmieniły się ani trochę, a żeby zakwalifikować się do turnieju, trzeba zdobyć osiem Odznak. W serii Advance możemy oglądnąć pojedynki z trzema liderami - Roxanne, Brawly'm i Wattson'em. Co istotne, spotykamy się także z całą masą zupełnie nowych i nieznanych dotychczas Pokémon'ów. Mamy tu przykładowo trawiastą jaszczurkę - Treeko albo ognistego kurczaka - Torchic'a. Nie zabraknie także złych charakterów. Tym razem nie mówimy tu o Zespole R (Nie, Jessie i James wciąż podążają w ślad za Pikachu!), ale o Drużynach Magma i Aqua. Jakie mają zamiary i plany? To narazie pozostaje okryte mgłą tajemnic.

Jeśli chodzi o fabułę, to nie można nań narzekać. Wciąż czuć jeszcze świerzość i nowe pomysły, ale być może dzieje się tak z powodu nowych możliwości, jakie przyniosły ze sobą kolejne edycje gier. Jeśli mowa o muzyce, to zostajemy uraczeni całkiem sporą ilością nowych kawałków, jeden lepszy od drugiego. Poprawie uległa także kreska oraz kolory, które stały się żywsze i pełniejsze.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Advanced Challenge
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Treecko należący do Ash'a poznaje nową technikę ataku.
Seria kończy się odcinkiem: W którym bohaterowie poznają pewnego interesującego trenera.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Saga Hoenn trwa. Tym razem twórcy rozpędzają się na dobre, a skoro drużyny naszych bohaterów nie wyglądały dotychczas najlepiej, postanawiają oni to zmienić. Tak oto, znacznie ubarwiając fabułę, poszczególne Poki przechodzą ewolucję, inne zaś dołączają do drużyny. Pojawia się także Wodna Księżniczka - Misty!

Sezon siódmy, którym Amerykanie zostali uraczeni jedenastego września 2004 roku, nadal prezentuje historię Ash'a i jego przyjaciół. Główny bohater tym razem złapie kilka nowych Stworków, ewoluuje kilka "starych", a także stoczy kolejne trzy pojedynki z Liderami Stadionów - Flannery, Norman'em i Winoną. Z kolei May weźmie się na poważnie za konkursy Pokémon, w których odniesie kilka znaczących zwycięstw. Wzmocni ona również swoją ekpię. Oczywiście, nie zabraknie Zespołu R oraz tajemniczych organizacj Magma i Aqua, ciągle ze sobą rywalizujących. Co nowego w serii? Moim zdaniem producenci starają się zminimalizować epizody, w których nic się nie dzieje, tzw. fillery. Przeważnie mamy więc do czynienia z wydarzeniami, dotyczącymi bezpośrednio któregoś z bohaterów, co znacznie poprawia jakość anime. Postacie zyskują znacznie więcej cech emocjonalnych, co dodatkowo działa na ich korzyść.

Co z kreską? Chyba narazie nie można powiedzieć o żadnych zmianach, bo twórcy po prostu trzymają się kanonu, wytworzonego w poprzednim sezonie. Z pewnością nie można stwierdzić także żadnych innowacji w kwestii muzyki - ot, była jest i chyba będzie. O ile w Japonii daje się już słyszeć zupełnie nową ścieżkę dźwiękową w tle, w amerykańskiej wersji nie będzie nam to dane doświadczyć. Mimo tego niewielkiego mankamentu, Pokemon Advanced Challenge jest jedną z lepszych serii, jakie do tej pory wydano


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Advanced Battle
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 52 [Jednego odcinka nigdy nie wyemitowano!]
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 52 [Jednego odcinka nigdy nie wyemitowano!]
Ocenzurowane odcinki: 'Shaking Island Battle! Barboach vs Whiscash!'
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash i reszta ekpiy poznaje ciamajdowatego Spoink'a.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash walczy z May w Fighting Dojo.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Ash i reszta ekipy nadal przemierzają bezkresne drogi regionu Hoenn. Trzecia i ostatnia zarazem część tej sagi została wyemitowana w Ameryce we wrześniu 2005 roku. Zawiera ona jednak w sobie także początek historii z Kanto, czyli potyczek w Battle Frontierze.

Jeśli chodzi o fabułę, to z pewnością nie można o niej napisać czegoś złego. Ot, trzymając się starych, wypracowanych kanonów, twórcy nadal przeplatają niezmiernie ciekawe i wypełnione akcją epizody, tak zwanymi "fillerami", czyli zapychaczami, które nie wnoszą nic ciekawego do historii. Nasi bohaterowie docierają wreszcie do kresu, Ash startuje w zawodach Ligi Hoenn, May bierze udział w swoim pierwszym Grand Festival, Brock wciąż ugania się za dziewczynami, a Max pozostaje przemądżałym smarkaczem. Oczywiście, nie zabraknie innych postaci, takich jak Drew, Jessie i James czy Harry. Przez kilka odcinków przewinie się też Misty, Tracey i Profesor Oak. Jeśli chodzi o pojedynki na Stadionach, to tym razem mamy ich dwa (Tate & Liza, Juan) plus liga. Ponieważ jednak sezon zawiera w sobie początek sagi BF, twórcy uraczyli nas spektakularną potyczką z Noland'em. Co do Stworków, pojawiają się powoli Pokémon'y z czwartej generacji (Munchlax), bohaterowie zdobywają całkiem silny i atrakcyjny skład, dzięki któremu zaskoczą nas niejedną, fascynującą walką. Co jednak działa na minus serii? Z pewnością ciągłe pojawianie się Zespołu R, który mógłby powoli dać sobie spokój. Kwestia organizacji Magma i Aqua zostaje rozwiązana, a przy okazji spotykamy jednego z naszych starych znajomych - Lance'a!

Jeśli chodzi o grafikę, to ciągle pozostaje ona niezmienna. Z jednej strony można to uznać za plus, ale z drugiej, drobne innowacje były by mile widziane. Ogólnie muzyka wciąż bez zmian, chociaż w Japonii ścieżka dźwiękowa już niemal w ogóle nie posiada starych podkładów. Wiadomo, jak kto lubi. Warto obejrzeć tę serię, choćby przez wzgląd na szereg emocjonujących pojedynków!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Battle Frontier
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: 46
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 46
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym bohaterowie zostają wplątani w spór między Pokémon'ami.
Seria kończy się odcinkiem: W którym Ash i jego przyjaciele ruszają do Shinou.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Dziewiąty już sezon, tym razem opierający się na pomyśle z gry Pokémon Emerald. Mankament polega jednak na tym, że miast udać się na niewielką wyspę, Ash i jego przyjaciele podróżują po Kanto. Premierowy epizod tego sezonu Amerykanie mogli zobaczyć 9 września 2006 roku, na kanale Cartoon Network, a nie jak to miało miejsce wcześniej, KidsWB.

Jeśli idzie o fabułę, mamy do czynienia z typowym fillerem. Fakt, znajdziemy sporą liczbę ciekawych epizodów, ale większość z tych 46 odcinków to nudne, nic nie wnoszące do historii zapychacze. Ketchum stacza pojedynki z pozostałymi sześcioma "Mózgami", May z kolei zmierza ku kolejnemu Grand Festiwalowi. W tle przewijają się oczywiście Brock, Max i Zespół R, ale na innych "starych znajomych" raczej możemy nie liczyć. Z pewnością za duży plus można uznać znaczne wzmocnienie wszystkich drużyn. W Pokémon Battle Frontier z pewnością nie zabraknie masy ewolucji, schwytanych Poków, a także Stworków z kolejnej, czwartej już generacji.

Przechodząc do spraw technicznych, warto zauważyć, (kolejną) lekką poprawę kreski. Postacie stają się smuklejsze , a co za tym idzie, wyglądają znacznie przyjemniej. Co ciekawe, twórcy zastosowali również zabieg, w którym większość technik, wykonywanych przez Pokémon'y, jest stworzona komputerowo. Dzięki temu nawet zwykły Bubble prezentuje się widowiskowo. Nie miałem jeszcze okazji zgłębić się w linię melodyjną tego sezonu, po wydaniu go w USA, ale z pewnością zmienili się aktorzy, podkładający głosy. Czasem może więc wydać się denerwujące, gdy zamiast znanych nam już tonów, usłyszymy nowe, być może denerwujące dźwięki zust naszych ulubieńców


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Diamond & Pearl
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: ???
Liczba odcinków w wersji angielskiej: ???
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: W którym Ash udaje się do Shinou.
Seria kończy się odcinkiem: Seria nadal trwa.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Najnowszy sezon Pokémon'a, którego premiera w Japonii została wyznaczona na 28 września 2006 roku, czyli w momencie, gdy zostaną wydane gry z czwartą generacją Pocket Monsters. Nosi ona przydomek Diamond & Pearl i na fabule tychże gier zostaje oparta.

Ash, Pikachu i Aipom udają się do nowej krainy - Shinou. Na miejscu poznają Hikari, młodą trenerkę, która pragnie pójść w ślady swojej matki i zostać Coordinatorem Super Contest'ów. Na swojego startera wybiera ona słodkiego, aczkolwiek bardzo bojowego Poochama. W krótce do ekipy dołącza Brock i wszyscy są już gotowi do podróży. Oczywiście, nie może zabraknąć również wielkiego i groźnego rywala, którym jest Shinji. Jego drastyczne metody treningu mogą co niektórym przywieść na myśl Gary'ego Oak'a.

Jeśli chodzi o fabułę, ciężko mi powiedzieć o serii cokolwiek. Premierowe epizody nie prezentowały najwyższuch lotów, ale nie można powiedzieć, że trąciły nudą. Zauważyłem jednak lekkie pogorszenie się kreski, szczególnie w wypadku postaci. Cóż, może to jeszcze ulegnie zmianie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matty_PL
Mistrz PokemonDołączył: 06 Paź 2007
Posty: 169
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/10

PostWysłany: 07.10.2007    Temat postu:

Pocemon Chronicles
OGÓLNE INFORMACJE:

Liczba odcinków w wersji japońskiej: ---
Liczba odcinków w wersji angielskiej: 22
Ocenzurowane odcinki: Brak
Seria zaczyna się odcinkiem: Który opowiada o losach trójki młodych trenerów i Raikou.
Seria kończy się odcinkiem: Opowiadającym o zimowych przygodach Pokémon'ów.
Emisja w Polsce: Brak


KRÓTKI OPIS SERII:

Ciągłe wpadki Ash'a i jego niezdrowa głupota doprowadzają Cię do szału? Masz szczęście, bo twórcy serialu pomyśleli o takich przypadkach jak Twój. W 22 odcinkach będziesz miał okazję zobaczyć co słychać u starych znajomych, dowiedzieć się co nieco o ich przeszłości, a także poznać kilku nowych bohaterów. Z pewnością nie będziesz się tu nudził!

Może powiniennem zacząć od wyjaśnienia, dlaczego nie podałem japońskiej liczby odcinków. Otóż nazwa Pokémon Chronicles jest czysto amerykańska, natomiast japońskie oryginały były wyświetlane jako Pokémon Housou Shukkan. Co ciekawe, ich liczba była znacznie większa, ponieważ stanowiły one rodzaj show, w którym od czasu do czasu emitowano niewidziane dotychczas epizody. I tak dowiadujemy się z nich na przykład, co ciekawego spotkało Brock'a i Misty tuż po rozłące z Ash'em w odcinku Gotta Catch'Ya Later. Mamy okazję zobaczyć, czym zajmuje się obecnie Gary Oak, Casey lub Sakura. W Japonii te epizody były emiotwane z różnymi odstępami, a w międzyczasie wyświetlano zlepki starych epków, lub filmów, które już wcześniej wydano w USA, jak Mewtwo Returns.

Cóż mogę więcej o serii powiedzieć? Była ona tworzona w czasie, gdy równolegle do niej emitowano serie Advance, Advance Challenge i Advance Battle, więc za równo akompaniamentem, jak i grafiką zbytnio się od nich nie różni. Jako ciekawostkę mogę natomiast dodać, że do intra tego sezonu użyto drugiej wersji Pokérapu, noszącego przydomek GS.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.pokemondex.fora.pl Strona Główna -> Pokedex Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gRed v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin